piątek, 3 października 2014

WIANEK Z KWIATÓW - zrób to sama


Każda wariatka ma na głowie kwiatka :) Podkręć swoją ślubną stylizację o najważniejszy dodatek w stylu Boho - kwietny wianek. W dzisiejszym poście przedstawiam pomysły do wykonania dwóch rodzajów wianków. 

KORONA Z KWIATÓW


"Kwiaty we włosach potargał wiatr ...". Co jak co, ale z tak misternie zrobionym wiankiem jak ten, wiatr nie poradziłby sobie zbyt łatwo. Bardziej przypomina on kwiecistą koronę niż delikatny wianuszek upleciony naprędce z polnych kwiatów. Do jego zrobienia, poza kwiatami, np. zerwanymi z własnego ogródka lub zakupionymi na giełdzie florystycznej, będą potrzebne jeszcze specjalne akcesoria florystyczne. To właśnie dzięki nim naszego wianka nie potarga wiatr. No chyba że - zawieje “10 w skali Beauforta” ;)
 
Potrzebujesz:
  • kwiaty
  • taśma florystyczna
  • drut florystyczny
  • nożyczki
Wykonanie:
  1. Przygotuj w jednym miejscu wszystkie rzeczy potrzebne do zrobienia wianka. Jeśli chcesz, by było w nim np. więcej zieleni - zerwij też trochę zielonych gałązek (np. wrzosów), listków czy wykorzystaj np. proso. 
  2. Pogrupuj kwiaty na te duże pojedyncze (np. piwonie), a z małych zrób w kilkanaście małych bukiecików o jednakowej wielkości. Każdy z nich owiń taśmą florystyczną. Przytnij także ich łodygi do takiej samej długości.
  3. Teraz zabaw się w druciarkę. Sięgnij po drut florystyczny i owiń go wokół głowy tak, aby poznać rozmiar twojego wianka. Pamiętaj, by przy przycinaniu drutu pozostawić trochę zapasu na połączenie jego końców - wystarczy je po prostu skręcić wokół siebie. I w ten prosty sposób zrobisz podstawę swojej oryginalnej ozdoby. Następnie zacznij mocować do druta np. proso a dopiero potem opleć go bukiecikami lub pojedynczymi dużymi kwiatami. Tutaj ponownie wykorzystaj taśmę florystyczną. Rób to dokładnie, aby uniknąć prześwitów.
  4. Ostatnia rada - nie musisz oplatać wianka do samego końca. Równie dobrze prezentował się będzie wówczas, gdy tylną część pozostawisz odsłoniętą.
Polecane kwiaty:
Róże, Piwonie, Chryzantema, Dzwonki, Eustem, Paproć POLNY WIANEK

Bardziej lekki od kwiecistej korony, bardziej naturalny. Wykonywany często z mniejszych, polnych kwiatuszków.


Wianek robisz w podobny sposób jak ten wyżej. Polne wianki potrzebują dużo zielonych elementów, zatem polecam najpierw zamontować np. proso, a dopiero następnie uzupełniać wianek o większe kwiaty.

Przykładowe rodzaje kwiatów do wykorzystania w tworzeniu wianka:
Eustomia, Chryzantema, Dziurawiec, Proso, Agapanthus, Wax flower, Janowiec, Maki, owoce dzikie Róży, Stokrotki, Dąbrówka, Krwawnik.

 
Kolorystykę i kwiaty można dopasować do pory roku. wianki z watów pięknie prezentują się na sesjach fotograficznych. Własnoręcznie można wykonać także wianek dla druhen, czy dziewczynek sypiących płatki róż.

 W innym poście polecam inspiracje z wiankami. Zajrzyj, przemyśl kolorystykę i zabieraj się do stworzenia własnego arcydzieła :)


1 komentarz: