środa, 1 października 2014

USADZANIE GOŚCI cz. 1 - zrób to sama

Ilekroć przeglądam blogi ze zdjęciami z zagranicznych wesel, kocham patrzeć na taki szczegół jak tablica z usadzaniem gości i podziwiać kreatywność par młodych. 

W Polsce od kilku lat wchodzi moda na tablice z rozmieszczaniem stołów i opisem kto gdzie ma usiąść...Przeważnie jest to tablica wykonana przez firmę poligraficzną, która robi nam zaproszenia. Tablica umieszczana jest na sztaludze. Jeżeli nie chcemy być jak wszyscy lub nie dysponujemy środkami na zakup sztalugi, ramy + zapłacenie za wydruk i zaprojektowanie plakatu, możemy sami zrobić oryginalną tablicę. 

1. na plakacie malujemy farbkami nasze inicjały i dekoracje i przyklejamy karteczki wydrukowane na komputerze (z ładną czcionką) z nazwiskami i nr stołów. Możemy też ręcznie wykaligrafować takie karteczki lub zlecić to kaligrafce. Całość umieszczamy np. w ramie lub na palecie - styl rustykalny. Można przymocować zasuszone kwiaty, koronki, kokardki.

2. Czasem wystarczy też sama rama i sznurki na których można przywiesić na klipsach listę nazwisk gości na karteczkach bądź w kopertach. To dodatkowa atrakcja. 

3. Kolejny pomysł to tablica, którą oblekamy lnem. Do lnu przyszywamy koronki, wstążki i przypinamy karteczki. 

4. A może tablica? A na niej kolorową kredą rozpiska.

Poniżej garść inspiracji. Tak wiem...obrazy do Was pewnie bardziej przemawiają.


 A jakie Wy macie pomysły na kreatywne tablice? Piszcie w komentach.

Buziorki
K.

2 komentarze:

  1. Dobry pomysł. Wykorzystam u siebie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja zrobię lnianą tablicę i te karteczki na sznurkach

    OdpowiedzUsuń