piątek, 3 lipca 2015

makijaz na Twoj wielki dzien

Makijaż jest bardzo istotny i ważny dla kobiet żyjących dzisiejszych czasach. Niektóre panie nie mogą nawet wyjść na zakupy bez szybkiego muśnięcia twarzy pudrem, czy pomalowania rzęs chociażby tuszem.  

Istnieje kilka imprez i uroczystości, gdy makijaż staje się długim procesem, który powinien być wykonywany w najbardziej precyzyjny i dokładny sposób. Mimo, iż makijaż to nie wszystko, to zawsze jest istotny dla lepszego i bardziej uroczego wyglądu kobiety

Poniżej kilka wskazówek na wykonanie makijażu, dzięki którym Twój wygląd będzie perfekcyjny w dniu ślubu :)

1. opalenizna

przed ślubem warto kilka razy pochodzić na solarium lub użyć samoopalacza, oczywiście z umiarem. Będziesz dziwnie wyglądać z pomarańczową czy spalona słońcem twarzą do białej sukni, ale lekka, zdrowa opalenizna doda ci tylko uroku.

2. baza pod podkład

Kosmetyk must have w tym dniu! Baza wyrówna niedoskonałości skory, pory staną się mniej widoczne. Kosmetyk wyrówna zmarszczki, a makijaż utrzyma się dłużej i nie spłynie.

3. dobry podkład i puder

 jeżeli korzystasz z usług makijażystki, warto wykonać wcześniej makijaż próbny, podczas którego dobierzecie właściwy do twojej cery podkład. Cera sucha tylko zostanie postarzona, jeżeli dobierzecie zły rodzaj fluidu, a tego efektu na pewno chciałabyś na ślubie uniknąć.

4. konturowanie twarzy

metoda jeszcze niezbyt popularna u naszych makijażystek, a szkoda, gdyż pięknie wymodeluje każdy owal twarzy. Dobrze wykonane konturowanie nie wygląda sztucznie. Wśród polskich gwiazd konturowanie stało się ostatnio popularne dzięki makijażystce Magdalenie Pieczce. W sieci pełno jest także filmików instruktażowych. W osobnym poście szybka instrukcja.

5. rozświetlanie twarzy

MUST HAVE makijażu ślubnego. Rozświetlenie chociażby kości policzkowych, czy łuków brwiowych sprawi, ze będziesz wyglądać świeżo i młodo. Pięknie wygląda z konturowaniem twarzy.

6. róż

dobrze dobrany doda ci świeżości. Poeksperymentuj z kolorem brzoskwinki, czy łososiowym różem.

7. podkreślenie brwiOstatnio nieodłączny element profesjonalnego makijażu. Nie musisz wydawać pieniędzy na makijaż permanentny. Dobrze podkreślone brwi cieniem i wyrównanie ich linii, niesamowicie zmieni twój wygląd. Jak wykonać makijaż brwi? o tym w kolejnym poście.

8. makijaż oczu


w zależności jaki masz typ urody, kolor oczu czy sukienkę, makijaż oczu powinien być idealnie dobrany, aby nie "gryzł" się z reszta. W osobnym poście przykłady makijaży dla każdego koloru oczu. Przed nałożeniem cieni, należy pamiętać o bazie, dzięki której cienie nie będą się "rolować".

9. rzęsy

długie, dobrze wytuszowane rzęsy sprawia, ze będziesz wyglądać pięknie. W dniu ślubu raczej nie polecam przedłużania rzęs metodą 1:1, no chyba, ze będą to rzęsy np. z naturalnego włosia norek. Spróbuj także wykonać makijaż próbny z doklejeniem kępek rzęs - będziesz wyglądać bardziej naturalnie i pięknie powiększysz oczy.

10. usta


skorzystaj z konturowania ust, W zależności od Twojej kolorystyki pomaluj usta błyszczykiem lub pomadka. Na weselu także miej przy sobie ten kosmetyk, aby moc poprawiać kolor co jakiś czas.

11. utrwalacz makijażu

w dniu ślubu kosmetyk niezbędny


źródło: Pinterest

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz